Strona główna   »   Aktualności   »   Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Praca przy użyciu elektronarzędzi jest dużo lżejsza i znacznie wydajniejsza, a przestrzeganie reguł BHP i zachowanie skupienia gwarantują jej bezpieczeństwo. Przedstawiamy cztery zasady, których przestrzeganie sprawi, że praca elektronarzędziami będzie bezpieczna, a jej owoc solidny i satysfakcjonujący.

  1. Kupuj u zaufanego producenta

Przede wszystkim kupując narzędzia wybierz zaufanego producenta. Dzięki temu możesz być pewien, że w twoje ręce trafia produkt solidnie wykonany, z wysokiej jakości materiałów, zaprojektowany tak, aby spełniał swoją funkcję bezawaryjnie.

DSC4383maly

  1. Czytaj instrukcję

Choć doświadczonemu użytkownikowi wydawać się może, że wszystkie elektronarzędzia działają podobnie, to lektura instrukcji pozwala zapoznać się z ważnymi niuansami. Powinien być to pierwszy krok po zakupie narzędzi a przed rozpoczęciem pracy. W instrukcji znajdują się  wszystkie potrzebne informacje dotyczące poprawnego użytkowania sprzętu, a także wyjaśnienie znaczenia symboli bezpieczeństwa, które znajdują się na elektronarzędziu.

  1. Dbaj o stanowisko pracy

Podczas korzystania z elektronarzędzi dbaj o odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy. Z najbliższego sąsiedztwa usuń zbędne przedmioty i materiały łatwopalne. Zanim zaczniesz pracę, sprawdzić czy osoby postronne znajdują się w bezpiecznej odległości, wszystko po to, aby ewentualne odłamki nie stały się zagrożeniem dla obserwatorów. Aby zadbać o bezpieczeństwo osobiste, W trakcie pracy noś  odpowiedni strój, dostosowany do wykonywanej pracy.

DSC3262-Editmale

  1. Dbaj o elektronarzędzia

Każdy producent jednoznacznie wskazuje sposób w jaki należy dbać o narzędzia, aby spełniały swoje zadania bez zarzutu. Producent sugeruje także terminy serwisowania i wymiany zużywalnych części. Zasady te znajdują się zazwyczaj w instrukcji. Naruszenie tych zapisów nie tylko zmniejsza znacznie bezpieczeństwo korzystania z elektronarzędzi, ale prowadzi też do utraty gwarancji.

Dlatego  do konserwacji elektronarzędzi przykładaj  szczególną uwagę. Pamiętaj też, że w codziennej eksploatacji narzędzia trzeba czyścić, a po zakończonej pracy transportować je i przechowywać w odpowiedni sposób.

Praca z elektronarzędziami, jak każda inna praca niesie ze sobą pewne ryzyko. Ważne jest, aby maksymalnie je ograniczyć. Drogą do tego jest przestrzeganie zasad BHP, w myśl zasady „bezpieczeństwo przede wszystkim”.

Jeśli masz pytania lub uwagi do naszych produktów napisz do nas: quality@grupatopex.com