Strona główna   »   Aktualności   »   Szybki, pewny montaż bez klucza.

Szybki, pewny montaż bez klucza.

Szlifierka kątowa GRAPHITE PRO 59GP001 wyposażona jest w szybkomocującą nakrętkę tarczy. Jest to rozwiązanie ułatwiające i przyśpieszające wymianę tarczy. Przy montażu i demontażu tarczy nie potrzebne są jakiekolwiek narzędzia.

Poniżej przedstawimy krok po kroku jak właściwie zamontować tarczę.

  1. Nacisnąć przycisk blokady wrzeciona (1) (rys. A).
  2. Poluzować ręką i zdjąć szybkomocującą nakrętkę (5) odkręcając ją ręką przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
  3. Przed montażem tarczy należy upewnić się czy kołnierz wewnętrzny (podkładka) (6) (rys. B) posiada zamontowany gumowy pierścień typu o-ring i czy nie jest on uszkodzony. Należy dodatkowo zadbać aby powierzchnie kołnierza wewnętrznego (podkładki) i szybkomocującej nakrętki były czyste.
  4. Nałożyć tarczę tak aby była dociśnięta do powierzchni kołnierza wewnętrznego (podkładki) (6) (rys. B) i centrycznie osadzona na jego podtoczeniu.
  5. Nakręcić szybkomocującą nakrętkę  (5) (gwint prawy) (rys. B). Czynność przedstawiona została na rys. L.
  6. Nacisnąć przycisk blokady wrzeciona (1) (rys. A) i dokręcić szybkomocującą nakrętkę mocnym przekręceniem tarczy szlifierskiej zgodnie z ruchem wskazówek zegara (rys. M).

instrukcja1

instrukcja2

Przy demontażu tarczy szybkomocującą nakrętkę należy chwycić palcami w miejscu specjalnego radełkowania po jej obwodzie. Pierwszy etap odkręcania to pokonanie siły reakcyjnej sprężyny zamontowanej wewnątrz nakrętki. W dalszym etapie szybkomocująca nakrętka da się swobodnie odkręcić.

Istotne jest aby przed montażem tarczy upewnić się, że na podkładce na której montowana jest tarcza znajduje się gumowy pierścień typu o-ring. Podczas montażu i demontażu tarczy nie ma potrzeby używania jakichkolwiek narzędzi. Dla bezpiecznego przeprowadzenia tych operacji wszystkie powyżej opisane czynności należy wykonywać w rękawicach ochronnych.

„Podczas rutynowej kontroli partii produkcyjnej szlifierki kątowej GRAPHITE PRO 59GP001, wykryliśmy przypadki braku o-ringu stabilizującego na kołnierzu wewnętrznym (Instrukcja Obsługi, rysunek główny, element nr 6 oraz zdjęcie poniżej). Jeżeli w zakupionej szlifierce 59GP001 brakuje wspomnianego elementu, prosimy o kontakt telefoniczny: +48 22 57 30 479, 801 886 739, lub mailowy: infolinia@graphite.pl. Nowa podkładka z zamontowanym o-ringiem zostanie dosłana kurierem.”

O-ring

Jeśli masz pytania lub uwagi do naszych produktów napisz do nas: quality@grupatopex.com